Zadania Referatu Komunikacji - wejście i skrzynka podawcza od strony parku
(dotychczasowe wejście dla osób niepełnosprawnych).

Informujemy, że w dniach 2, 9, 16, 23 oraz 30 lipca 2020 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku
przyjmuje klientów od 7.30 do 15.30

WYMAZOBUS OBSŁUGUJE MIESZKANCÓW POWIATU RYBNICKIEGO !

wymazobus1Informujemy że od kilku dni mieszkańcy Powiatu Rybnickiego przebywający na kwarantannie, będą zdecydowanie krócej oczekiwać na wynik testu na SARS CoV-2, ponieważ na podstawie stosownej umowy podpisanej przez Powiat Rybnicki na ulice wyruszył wymazobus.

Wymazobus to specjalnie przygotowany ambulans w którym ratownik i pielęgniarka pobierają próbki do badania bezpośrednio z domów wskazanych pacjentów. Pobrane wymazy przewożone są do specjalnego laboratorium w celu przeprowadzenia testu na ewentualną obecność koronawirusa. Powiat Rybnicki podobnie jak sąsiednie samorządy przystąpił do akcji i przeznaczył 40 000 złotych na korzystanie z ambulansu firmy "LIFE - RATOWNICTWO MEDYCZNE". Osoby wskazane do badania z naszego powiatu są odpowiednio wcześnie informowane przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz dodatkowo przez zespół wymazobusu 20 minut przed przyjazdem do określonego pacjenta. Osoba badana jest proszona o wyjście z domu przed próg w celu pobrania wymazu. Pobrane próbki trafiają do odpowiednio podpisanego pojemnika i do lodówki. Po każdym pobraniu załoga obligatoryjnie się przebiera i jest dokonywana dezynfekcja.

Mamy nadzieję że wszystko będzie przebiegało sprawnie i bez problemów.Wszystkim mieszkańcom życzymy dużo zdrowia i wiele optymizmu w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Projekty

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

 

Centrum Wsparcia

logoa

Kronika Powiatu

tytu 1 20160203 1983176554

Rzecznik Konsumentów

rk

Pomoc Prawna

npp

SEKAP

Sekap 300

Geoportal Powiatu

geoportal

RK - Umów wizytę

kalendarz

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Wieści z Powiatu

 

Subregion Zachodni

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach